Čachtická dolina

nove lavicky4

Nevzdávame sa vízie prinášať ľuďom radosť z návštevy Čachtickej Doliny. Po roku od krádeže lavičiek a stola sme vybudovali nové zariadenia. Po hodinách dobrovoľnícklej práce vo voľnom čase a zadarmo je  oddychové miesto v pôvodnom stave a veríme, že sa Vám bude páčiť ešte viac ako predtým.

Nové lavičky a stôl

nove lavicky GC

Vďaka daru od spoločnosti GABION CENTER a Vašim 2% z daní sa nám na niekoľkodňovej dobrovoľníckej brigáde v lete 2018 podarilo vrátiť lavičky a stôl na pôvodné miesto.

Naša odpoveď

navrh1 su2

Naším poslaním je starostlivosť o Čachtickú Dolinu, takže na krádež odpovieme novými lavičkami a stolom. Už v lete 2017 si sadáme k projekcii a v programe SKETCH UP vzniká dobrovoľnícky realizovateľný projekt.

Lávky v Doline

lavky 2013

S podporou NADÁCIE ORANGE a ďalších partnerov sme v lete 2013 postavili dve lávky cez potok Jablonka.

Zlodejina

po kradezi

Nedá sa inak nazvať primitívna krádež, pri ktorej medzi 13. - 16.júnom 2017 zlodej(i) vykopal(i) všetky lavičky a stôl. Nevieme si predstaviť, že niekomu bude ukradnuté zariadenie prinášať radosť.

2012

lavičky 2012 EP

V takomto stave sme v lete 2012 za podpory NADÁCIE EKOPOLIS a za účasti desiatok dobrovoľníkov odovzdali dve turistické oddychové miesta do užívania verejnosti.

Oddychová zóna

Od vzniku OZ Krajina Karpaty v r.2011 sa snažíme formou dobrovoľníckych občianskych aktivít postupne tvoriť v Čachtickej Doline udržiavanú prírodnú oddychovú zónu, prístupnú pre všetkých milovíkov prírody, s miestami na občerstvenie a krátkodobý oddych.